Konuyla ilgili Anadolu Bank Genel Müdürlük (Habaş Holding), Pak Holding (Kartonsan Kocaeli Fabrika), Burdur, Karaman, Bostancı, Isparta, Rize, Ermenek Telekom Ofisler, Cengiz Holding Muhtelif şantiyeler, Akbank Şubeleri, Akbank Mecidiyeköy Emekli Sandığı Binası, Sabancı Center Data Center odaları, Sakarya Üniversitesi, Gürallar Yapı Lapishan Binası gibi projelerde yüksek metrajlarda uygulamalar yapılmıştır.

1- Sunta Özlü Enkapsüle Yükseltilmiş Döşeme (TSE ve CE Belgesi Bulunmaktadır)

yukseltilmis-doseme-Enkapsule-Paneller

iki tip enkapsüle ürün bulunmakla birlikte, sunta levhanın kalınlığı, alt ve üst kaplamasanın malzeme cinsine göre de Yükseltilmiş Döşeme malzemesi değişmektedir. DIN normlarına göre, enkapsüle yükseltilmiş döşemenin dört bir tarafının çelik ile kaplanmış olması gerekmemekte olup, alt ve üst yüzeyleri galvaniz çelik kaplı ve yanlarının da sert plastik (ABS) ile kaplanmış olması yeterlidir.

2- Sunta Özlü PVC Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Alt yüzeyine 0.50mm galvaniz çelik yapıştırılmış olan, yan yüzlerine nem almasını ve su almasını engelleyen 4mm sert PVC band yapıştırılan, üst yüzeyine 2.00mm pvc kaplı malzemedir. 2.00 pvc üzerinde kalınlığın içerisinde olan koruma tabakası bulunur. Bu koruma tabakası “heavy duty” (açık ofis alanları, trafiğin yoğun olduğu asansör önleri vs…) alanlarında 0.70mm / 1.00 arasında değişir.

3- Sunta Özlü Linolyum Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

4- Sunta Özlü HPL Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Ayak yükseklikleri 1.50 mt’ye kadar çıkmaktadır. 25cm ayak yüksekliğinden sonra, yanal olarak devrilme riski artacağından dolayı, kuşak kullanılması gerekir. İlgili ASTM ve EuroCode şartnameleri;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *