XS9L2881 sprey

 

 

Tamamıyla saf mineral hammadde:

Denizaltı volkanlarının püskürtmeleriyle ortaya çıkan kor lavlar deniz suyu tarafından soğutulmuştur.  Bu süreç 200 yıl önce mineral bir kayanın oluşmasını sağlamış ve adına perlit denilmiştir. Isıyla beraber bu perlit mevcut hacminin 20 katına kadar büyümektedir. Özel karışım makineleri ve fırınlar vasıtasıyla bu perlit granülleri hidrolik bağlayıcılarla birlikte Scherff mineral akustik sıva tozu haline getirilmektedir. Ortaya çıkan ürün çevresel koşullara yüzde yüz uyum sağlamaktadır.

Etkin üretim süreci:

Üretim teknolojisindeki tüm yeniliklere rağmen, Scherff akustik sıva uygulamalarında en önemli husus işçiliktir. Akustik sıva, en son makine teknolojisiyle mükemmel hale gelebilmektedir. Scherff akustik sıva ürünleri, özel mikserlerde üretilir. Üretilen toz sıva sulandırılarak, özel bir sprey makinesi yardımıyla tavana birden fazla katmanlar halinde püskürtülerek uygulama yapılır. Scherff’in akustik sıva üretim teknolojisi üzerindeki uzun yıllara dayanan tecrübesi, uygulamanın kusursuz olarak yapılmasını temin eder.

Ürün ve Uygulama:

Malzemenin özelliği ve teknik olarak doğru üretim süreci, uygulama yapılan tavan ve duvar alanlarında estetik ve harmonik yüzeyler elde edilmesini sağlar.  Aydınlatma elemanları ya da ışıklı tavanlarla kolaylıkla entegre edilir ve iyi bir iç ortam konforu yakalanır.

Scherff akustik sıva sistemi, geniş renk seçenekleriyle bir çok mimari tasarıma ayak uydurabilen ve diğer malzemelerle de uyum yakalayabilen bir ürün olarak ortaya çıkmaktadır.

Alçı bazlı paneller, çimento bazlı paneller, mineral yün paneller ya da doğrudan beton ya da taş yüzeye püskürtülerek uygulanan Scherff akustik sıva sistemi, uygulanacağı alanın akustik ihtiyaçlarına göre değişmekle  beraber, 8,10,12,18 ve 20mm gibi farklı kalınlıklarda uygulanmakta ve derzsiz kesintisiz düz bir akustik yüzey oluşturmaktadır.

Scherff akustik sıva sistemleri, özel mikserlerde hazırlanmakta ve birkaç katman halinde alçı sprey ekipmanlarıyla tavana püskürtülmektedir.

Tasarımcıların düz, kesintisiz ve sade tavan tercihlerinde monolitik görünüm yanı sıra akustik fayda sağlayabildikleri en özel çözümlerden biridir. Tavanda karolaj, derz ya da parçalı bölüm olmaksızın sade bir görünüm elde edilmekte, bu görünümün elde edilebildiği diğer tavan ürün alternatiflerinin sunamadığı akustik konforu sağlamaktadır.

Üretim teknolojisindeki tüm yeniliklere rağmen, Scherff akustik sıva uygulamalarında en önemli husus işçiliktir.

Akustik sıva uygulamaları, sıva altında mineral yün ya da alçı panel ürünlerle birlikte yapılabildiği gibi doğrudan üst döşemeye de yapılabilmektedir.

 

Saf mineral yalıtım harcı…

Nem dayanımlı güçlü hidroskopik etki…

Ekolojik yapı malzemesi…

A1 sınıfı yangın dayanımı…

Saf mineral renk seçenekleri…

Düşük ağırlık…

 

Teknik Veriler:

Malzeme

Mineral, su bazlı akustik sıva, genleştirilmiş doğal taş ve su bazlı binderden oluşmaktadır.

Yapısal form ve renk

Püskürtme yapısı

Microfine 0 mm

Superfine 0-1 mm ve ( Rondo/Quadro akustik panel ile birlikte)

Fine 1-3 mm

Medium 3-6mm

 

Duvar yüzeyinde düz yapıda

Fine 1-3 mm

Medium 3-6 mm

 

Duvar ve tavan yüzeyinde öğütülmüş yapıda

Superfine 0-1 mm

Fine 1-3 mm

Medium 3-6 mm

 

Renk

Standart renk Beyaz, RAL ve NCS kodlarına istenilen renk olabilir.

Ebatlar

Tavan sıvası: 8-20 mm

Duvar sıvası: 10-18 mm

Birim alandaki kütle : 3,5 kg/m² / cm

 

Yangın dayanımı : A1 (DIN 4102) standardına göre

Işık yansıtma : %85

Koşullar:

Uygulanacak yüzey düz olmalı, akustik sıva uygulaması yapılmadan önce alan düz olarak teslim alınmalıdır.

Uygulama yapılan alanın ortam sıcaklığı en az 10° C olmalıdır.

Malzeme en sert yapısına 28 günden sonra ulaşmaktadır.

DOWNLOAD: Akustik Sıva Sistemleri pdf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *