Akustik sıva sistemlerinde kuşkusuz dünyanın en iyi sistemine sahip Rockfon Mono Acoustics sistemini öneriyoruz. Fransa’da %80 pazar payına sahip Danimarka Rockwool orijinli firma birçok firmaya da bu konuda öncü oluyor.

Akustik Sıva’da benzer sistemler yine Baswa, Fellert, Sto, Scherrf ‘e ait olmakla birlikte tüm markaların çözüm yolu taşyünü, mineral levha, delikli alçıpan üzerine farklı tabakalar halinde akustik sıva yapılma işlemidir. Fevkalade hassasiyet isteyen bir uygulama olmakla birlikte uygulamada yapılan 1mm’lik yanlışlar silsile halinde son katmana doğru ilerlemektedir. Aşağıdaki resimde kalın daneli uygulamayı görmektesiniz.

Renaissance-Hotel-Barcelona 49

Tasarımcıların düz, kesintisiz ve sade tavan tercihlerinde monolitik görünüm yanı sıra akustik fayda sağlayabildikleri en özel çözümlerden biridir. “Acoustic plastering” olarak bilinen bu ürün ile; tavanda karolaj, derz ya da parçalı bölüm olmaksızın sade bir görünüm elde edilmekte, bu görünümün elde edilebildiği diğer tavan ürün alternatiflerinin sunamadığı akustik konforu sağlamaktadır. Kesintisiz tavan görünümü, derz, karolaj ya da taşıyıcı sistem profilleri görünmeden ses yutucu yüzey oluşturulmasını sağlayan çok özel bir sistem olan akustik sıva sistemleri, son dönemde tasarımcıların hayli ilgisini çekmektedir. EFT Yapı Endüstri de akustik sıva sistemlerinin Türkiye’deki ilk uygulamacılarındandır. Alman Scherff marka akustik sıva sistemleri ile mekanlara farklı bir akustik konfor sunuyoruz.

Scherff Akustik Sıva Sistemleri için tıklayınız

Rockfon Mono akustik Sıva sistemleri için tıklayınız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *